Aktuální novinky

Sleva pro ranní ptáčata končí již příští týden!

Posledním možným termínem pro získání slevy na vložném pro ranní ptáčata je pondělí 27. dubna. Pokud tuto slevu chcete využít, přihlašte se a uhraďte platbu do tohoto termínu. V nabídce je také přihláška pouze na workshop.

Zvaní přednášející

I tento rok se na konferenci setkáte s významnými osobnostmi z oboru knihovnictví a informační vědy – pozvání letos přijali Michael Levine-Clark z University of Denver Libraries, Lyn Robinson z City University London a Pål Bakka z University of Bergen. Kromě odborných přednášek připravujeme i tradiční doprovodné workshopy.

Výstava v průběhu konference

Každoročně je součástí konference také výstava. Letos se zde můžete setkat se zástupci českých, slovenských i mnohých zahraničních firem.


Zvaní přednášející

Pål Hermod Bakka

Pål Hermod Bakka
University of Bergen Library, Norsko

Doktor filozofie Pål H. Bakka je vedoucím knihovníkem v Knihovně společenských věd University of Bergen. Na stejné univerzitě získal v roce 1998 doktorát z politologie a jako pracovník zmíněné akademické knihovny působí již 29 let a 11 měsíců. Posledních 23 let zastává také pozici vedoucího rozvoje sbírek. V současné době je v University Library of Bergen „vlastníkem projektu“ ebrary. Na svém kontě má řadu publikací, např. Die Vergleichende Methode in der Politikwissenschaft či Elements in a Theory of State-Building: An Inquiry into the Structural Preconditions for Successful State-Building in Europe. Dr. Bakka je stálým recenzentem knih a externím redaktorem norského týdeníku Dag og Tid (Oslo).

Michael Levine-Clark

Michael Levine-Clark
University of Denver Libraries, Spojené státy americké

Michael Levine-Clark působí jako proděkan pro odbornou komunikaci a služby sbírek v knihovnách University of Denver. Je jedním z editorů čtvrtého vydání Encyclopedia of Library and Information Sciences. Pravidelně píše a přednáší o strategiích pro rozvoj fondů akademických knihoven, mezi něž patří využívání elektronických knih, nové akviziční modely řízené poptávkou a implementace discovery nástrojů.

Lyn Robinson

Lyn Robinson
City University London, Velká Británie

Lyn Robinson má v oboru knihovnických a informačních věd již 25 let zkušeností – s prací, studiem i výukou. V odborných kruzích je známá jako ředitelka Library School na City University v Londýně (Twitter), a spoluautorka nejprodávanější studentské učebnice „Introduction to Information Science“. Je také autorkou mnoha konferenčních příspěvků a populární řečnicí na konferencích, workshopech a seminářích. Jako badatelka se zabývá teorií informace, oborovými hranicemi knihovní a informační vědy, navrhuje studijní plány a studuje lidské informační chování, zejména v takových oblastech jako je sféra fanoušků kultovních filmů a knih nebo moderní marketing trendů zvaný coolhunting. Je asistentkou šéfredaktorky časopisu Alexandria, ve volném čase píše pro svůj blog http://thelynxiblog.com. Žije v Londýně a zajímá se o umění, design a digitální kulturu.


Organizátoři

Albertina icome Praha
VŠE

Hlavní sponzor

Albertina icome Praha & Albertina icome Bratislava

Mediální partneři

Ikaros
Inflow
ITlib
KNIHOVNA - knihovnická revue
Knihovna plus
Online Searcher

banner