Aktuální novinky

Program konference pro čtení v mobilních zařízeních

Online verze programu konference v režimu optimalizovaném pro chytré telefony a tablety je dostupná na program.inforum­.cz.

Sleva pro ranní ptáčata končí již brzy!

Posledním možným termínem pro získání slevy na vložném pro ranní ptáčata je úterý 2. května. Pokud tuto slevu chcete využít, přihlašte se a uhraďte platbu do tohoto termínu. V nabídce je také přihláška pouze na workshop.

Workshopy

V pondělí 29. května proběhnou 2 doprovodné workshopy: Chce to změnu! Jak rozvinout dovednosti potřebné k proměně vaší knihovny a Archivace sociálních médií (oba v angličtině). Jako vedoucí workshopů vystoupí Carl Grant a Yvonne Ng. V nabídce je i přihláška pouze na workshop!


Zvaní přednášející

Kai Karin Geschuhn

Kai Karin Geschuhn
Max Planck Digital Library, Německo

Kai Geshuhn získala magisterský titul v oboru Knihovnictví a informační věda na Humboldtově univerzitě v Berlíně. V Max Planck Digital Library (MPDL) je styčným pracovníkem pro správu licencí a Open Access a také členkou vyjednávacích týmů pro offsetové smlouvy. Podporuje OA2020, projekt INTACT a iniciativu ESAC, které se zaměřují na přechod od současného systému předplacených služeb k modelu Open Access. Je spoluautorkou bílé knihy MPDL s názvem Disrupting the subscription journals' business model for the necessary large-scale transformation to open access vydané v roce 2015.

Carl Grant

Carl Grant
University of Oklahoma Libraries, Spojené státy americké

Carl Grant je proděkanem a technologickým ředitelem knihoven University of Oklahoma. Knihovnám, knihovnictví a technickým standardům se věnuje naplno jako člen představenstva nebo předseda Coalition for Networked Information, American Library Association a Association of College and Research Libraries, Library and Information Technology Association a člen rady National Information Standards Organization (NISO). Library Journal jej za přínos knihovnickému světu ocenil jako „významnou osobnost“.

Fiona Greig

Fiona Greig
University of Surrey, Velká Británie

Fiona Greig je zodpovědná za akvizici, rozvoj a management tištěných i elektronických informačních zdrojů potřebných pro podporu akademických programů a výzkumu na Univerzitě v Surrey. Má na starosti nové strategické prvky včetně požadavků Open Access, managementu výzkumých dat a jejich uchovávání a zavádění bibliometrických informací. Je rovněž zástupkyní ředitelky knihovny. Dříve působila na Plymouth University jako Content Strategy Manager a v knihovnách na dvou důležitých ministerstvech. Je významnou členkou CILIP a British Computer Society.

Yvonne Ng

Yvonne Ng
WITNESS, Spojené státy americké

Yvonne Ng je archivářkou v mezinárodní neziskové organizaci WITNESS, kde spravuje videokolekci se zaměřením na lidská práva. Školí aktivisty, kteří pracují s videem, jak správně tyto záznamy archivovat. Yvonne přednáší a publikuje na téma archivace videozáznamů na uživatelské i institucionální úrovni a na téma etické principy v této oblasti. V roce 2016 vedla kurz Uživatelská archivace videozáznamů na New York University. Angažuje se také v Community Archiving Workshop, XFR Collective a Association of Moving Image Archivists. Yvonne získala magisterský titul v oboru Archivace a uchování videozáznamů na New York University.


Organizátoři


Hlavní sponzor

Albertina icome Praha & Albertina icome Bratislava

Mediální partneři

ITlib
KNIHOVNA - knihovnická revue
Knihovna plus

banner