Aktuální novinky

Zvaní přednášející

I tento rok se na konferenci setkáte s významnými osobnostmi z oboru knihovnictví a informační vědy – pozvání letos zatím přijali Kai Karin Geschuhn z Max Planck Digital Library, Carl Grant z University of Oklahoma Libraries a Yvonne Ng z organizace WITNESS.

Možnosti prezentace a sponzoringu

Prezentujte svou firmu na konferenci INFORUM 2017. Zviditelněte se na doprovodné výstavě nebo přidejte své materiály do konferenčního portfolia. Kompletní nabídku najdete na stránce možností prezentace a sponzoringu.

Ohlédnutí za konferencí INFORUM 2016

Předchozí ročník konference si připomeňte prostřednictvím článků v odborných časopisech, fotografií nebo na videu na YouTube.


Zvaní přednášející

Carl Grant

Carl Grant
University of Oklahoma Libraries, Spojené státy americké

Carl Grant je proděkanem a technologickým ředitelem knihoven University of Oklahoma. Knihovnám, knihovnictví a technickým standardům se věnuje naplno jako člen představenstva nebo předseda Coalition for Networked Information, American Library Association a Association of College and Research Libraries, Library and Information Technology Association a člen rady National Information Standards Organization (NISO). Library Journal jej za přínos knihovnickému světu ocenil jako „významnou osobnost“.

Yvonne Ng

Yvonne Ng
WITNESS, Spojené státy americké

Yvonne Ng je archivářkou v mezinárodní neziskové organizaci WITNESS, kde spravuje videokolekci se zaměřením na lidská práva. Školí aktivisty, kteří pracují s videem, jak správně tyto záznamy archivovat. Yvonne přednáší a publikuje na téma archivace videozáznamů na uživatelské i institucionální úrovni a na téma etické principy v této oblasti. V roce 2016 vedla kurz Uživatelská archivace videozáznamů na New York University. Angažuje se také v Community Archiving Workshop, XFR Collective a Association of Moving Image Archivists. Yvonne získala magisterský titul v oboru Archivace a uchování videozáznamů na New York University.


Organizátoři


Hlavní sponzor

Albertina icome Praha & Albertina icome Bratislava

Mediální partneři

ITlib
KNIHOVNA - knihovnická revue
Knihovna plus