Role informačních profesionálů v současném světě a Zakončení konference

Předseda: Jan Vymětal

23.5.2002

13:15 - 15:55

Nová aula

Ukazujeme cestu: role informačního profesionála

Elizabeth Blankson-Hemans, Dialog Corporation; Velká Británie

Vůdcovství (leadership) je nezbytnou součástí profesionálního úspěchu v pracovním prostředí, které je charakterizovaném neustálou změnou. Tento příspěvek se soustředí na to, jak mohou informační profesionálové definovat a komunikovat své vize o své roli, a jaká je hodnota informačního centra pro rozhodující pracovníky jejich organizace. Efektivní vysvětlení role informační služby není jen zjednodušený marketingový požadavek. Je ho dosahováno prostředky vůdcovství.

Tento příspěvek seznamuje s rámcem programu Quantum2, který nabízí Dialog Corporation. Quantum2 je interaktivní program pro rozvoj návyků, který byl navržen pro zvýšení efektivnosti informačních profesionálů a k tomu, aby jim pomohl stát se strategickými vůdci v rámci svých organizací.


Přednáška v angličtině ... klikněte zde

O autorovi:

Elizabeth Blankson-Hemans je manažerkou útvaru pro rozvoj trhu profesionálních informací v rámci Dialog Evropa.
Liz má více než 15-leté zkušenosti v informačním průmyslu. Předtím byla manažerkou centrálních informačních služeb v Clifford Chance LLP. Její práce zahrnovala řízení týmů pro vztahy s dodavateli a sjednávání kontraktů, rešeršní a referenční šlužby včetně vývoje obsahu pro intranet a uživatelské školení, a také management zdrojů a systémů. Byla rovněž angažována v aktivitách souvisjících s managementem znalostí své společnosti včetně taxonomie a klasifikace.
Liz je členkou CILIP, předsedkyní Evsopské sekce Special Libraries Association (SLA). Účastní se rovněž práce právní divize SLA a je autorkou pravidelného sloupku čtvrtletíku SLA.

  

AiP logo © 2002 Albertina icome Praha s.r.o.
INFORUM® a IN® jsou registrované ochranné známky. 
Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno 20.05.2002

Grafický design Logo STUDIO aha!

Zpracování dat Digital Art Studio