Aktuální novinky

INFORUM 2013

Konference INFORUM 2013 se uskuteční v Praze na Vysoké škole ekonomické, v termínu 21.-22. května 2013.

Vyhodnocení ankety

Děkujeme všem, kteří nám zaslali odpovědi na letošní anketu. Výsledky jsou zveřejněny ke stažení spolu se seznamem 10 vylosovaných výherců.

Sborník z konference

Sborník z konference INFORUM 2012 je nyní dostupný online.


Zvaní přednášející

Barbara Buckley Owen

Barbara Buckley Owen
Specialistka na státní informační politiku, Velká Británie

Barbara se v informačním průmyslu pohybuje již více než třicet let a má zkušenosti v oboru obchodních informací, s managementem vědeckých knihoven, vývojem CD-ROM produktů, s dohledem nad výzkumnými projekty i v oblasti státní informační politiky.

British Library byla součástí manažerského týmu projektu pro vytvoření národních bibliografií na CD-ROM financovaného Evropskou komisí. Poté v British Library spustila a následně řídila výzkumný program zaměřený na zjištění hodnoty a vlivu knihovnických a informačních služeb včetně jeho kooperace s mezinárodními programy.

Následně pracovala pro dva vládní poradní subjekty, jako člen Library and Information Commission se specializovala na státní informační politiku a jako tajemník Statistics Commission získala vhled do té nejvyšší britské vládní politiky.

Tyto zkušenosti včetně dřívější dobrovolné práce ve skupině Coalition for Public Information ji inspirovaly k nedávno dokončené doktorské práci (Loughborough University) zkoumající britskou vládní politiku v oblasti přístupu občanů k informacím veřejného sektoru. Plné znění její práce si můžete prohlédnout na stránkách Loughborough University Institutional Repository.

Tim Buckley Owen

Tim Buckley Owen
Nezávislý informační komentátor, Velká Británie

Tim je nezávislý publicista se zaměřením na informační průmysl a školitel v oblasti informačních dovedností. Ve světě informačního průmyslu aktivně působí již 40 let, mezi jeho kariérní zkušenosti patří informační management, spisovatelská a editorská práce, školení, politické poradenství a firemní média a marketing.

V současné době je redaktorem zpravodajství pro FreePint časopis VIP a fórum LiveWire, rediguje newsletter, monitoring médií Press Database & Licensing Network a pravidelně píše pro Information World Review. Organizuje vzdělávací kurzy jak v rámci vlastního Buckley Owen Training Service, tak pro Aslib, CILIP a Westminster Explained. Do hlavní náplně kurzů patří práce s dotazy (přímými i nepřímými), vytváření abstraktů a resumé (z tištěných dokumentů i internetu), prezentace informací a základní informační management. V tomto roce bude již po šesté vydána jeho znamenitá učebnice Successful Enquiry Answering Every Time. Timův kompletní profil je k dispozici na LinkedIn.

Greg R. Notess

Greg R. Notess
Montana State University Library, Spojené státy americké

Greg R. Notess je profesor a vedoucí týmu Montana State University Library. Od roku 1991 píše, přednáší a poskytuje poradenství v oblasti internetových informačních zdrojů a vyhledávačů. Je trojnásobným vítězem ceny Information Authorship a v časopise ONLINE přispívá do rubrik „On the Net“ a „Search Engine Update“. Je autorem několika internetových publikací včetně Screencasting for Libraries (bude vydáno v dubnu 2012), Teaching Web Search Skills: Techniques and Strategies of Top Trainers a Government Information on the Internet.

Jako mezinárodně známý přednášející vystupuje na konferencích zaměřených na internetové vyhledávače a další témata z této oblasti. Přednášel na konferencích Internet Librarian, Online Information, Web Search University, Special Libraries Association Annual Conference a mezinárodních setkáních v Londýně, Tel Avivu, Oslu, Stockholmu, Paříži, Pretorii, Montrealu, Kodani, Sydney, Záhřebu a na několika místech v Indii. Působí jako konzultant pro několik větších (i menších) internetových vyhledávačů.

Spravuje webový server Search Engine Showdown, který hodnotí, srovnává a analyzuje internetové vyhledávací nástroje. Rovněž provozuje blog LibCasting blog zaměřený na knihovny a screencasting.

Získal titul magistra v oboru knihovnictví (MLS) na University of Washington a titul magistra na hudební fakultě University of Cincinnati.


Organizátoři

Albertina icome Praha
VŠE

Hlavní sponzor

Albertina icome Praha & Albertina icome Bratislava

Mediální a technologičtí partneři

Ikaros

INCAD

LibRa

banner