Aktuální novinky

INFORUM 2016 opět v květnu

22. ročník konference INFORUM 2016 se uskuteční v Praze na Vysoké škole ekonomické, v termínu 24.-25. května 2016.

Mimořádné číslo Knihovna plus 2015

Bylo zveřejněno mimořádné číslo Knihovny plus s tematikou konference Inforum 2015 – rozhovory, vybrané příspěvky, historický přehled udělených Cen Inforum a medailonek M. Špály.

Zpravodajství a video z konference

Dění z letošní konference zprostředkovaly formou reportáže a zvukového zpravodajství redaktorky časopisu Inflow. Reportáž z workshopu a souhrn zajímavostí ze sekcí uveřejnil časopis IKAROS, další čtivý článek najdete v časopise Lékařská knihovna. I náš mediální partner ze Slovenska – časopis ITLib – se v aktuálním čísle vrací k programu konference. Zahájení je zaznamenáno na videu na YouTube.


Zvaní přednášející

Pål Hermod Bakka

Pål Hermod Bakka
University of Bergen Library, Norsko

Doktor filozofie Pål H. Bakka je vedoucím knihovníkem v Knihovně společenských věd University of Bergen. Na stejné univerzitě získal v roce 1998 doktorát z politologie a jako pracovník zmíněné akademické knihovny působí již 29 let a 11 měsíců. Posledních 23 let zastává také pozici vedoucího rozvoje sbírek. V současné době je v University Library of Bergen „vlastníkem projektu“ ebrary. Na svém kontě má řadu publikací, např. Die Vergleichende Methode in der Politikwissenschaft či Elements in a Theory of State-Building: An Inquiry into the Structural Preconditions for Successful State-Building in Europe. Dr. Bakka je stálým recenzentem knih a externím redaktorem norského týdeníku Dag og Tid (Oslo).

Michael Levine-Clark

Michael Levine-Clark
University of Denver Libraries, Spojené státy americké

Michael Levine-Clark působí jako proděkan pro odbornou komunikaci a služby sbírek v knihovnách University of Denver. Je jedním z editorů čtvrtého vydání Encyclopedia of Library and Information Sciences. Pravidelně píše a přednáší o strategiích pro rozvoj fondů akademických knihoven, mezi něž patří využívání elektronických knih, nové akviziční modely řízené poptávkou a implementace discovery nástrojů.

Lyn Robinson

Lyn Robinson
City University London, Velká Británie

Lyn Robinson má v oboru knihovnických a informačních věd již 25 let zkušeností – s prací, studiem i výukou. V odborných kruzích je známá jako ředitelka Library School na City University v Londýně (Twitter), a spoluautorka nejprodávanější studentské učebnice „Introduction to Information Science“. Je také autorkou mnoha konferenčních příspěvků a populární řečnicí na konferencích, workshopech a seminářích. Jako badatelka se zabývá teorií informace, oborovými hranicemi knihovní a informační vědy, navrhuje studijní plány a studuje lidské informační chování, zejména v takových oblastech jako je sféra fanoušků kultovních filmů a knih nebo moderní marketing trendů zvaný coolhunting. Je asistentkou šéfredaktorky časopisu Alexandria, ve volném čase píše pro svůj blog http://thelynxiblog.com. Žije v Londýně a zajímá se o umění, design a digitální kulturu.


Organizátoři

Albertina icome Praha
VŠE

Hlavní sponzor

Albertina icome Praha & Albertina icome Bratislava

Mediální partneři

Ikaros
Inflow
ITlib
KNIHOVNA - knihovnická revue
Knihovna plus
Online Searcher

banner