EN

24. ročník konference o profesionálních informačních zdrojích

29. - 30. května 2018, Praha

INFORUM 2018

Dvacátý čtvrtý ročník konference INFORUM se rychle blíží. Koná se 29. až 30. května 2018.

Konference INFORUM patří mezi nejvýznamnější akce svého druhu v celé střední a východní Evropě. Tematicky pokrývá okruhy týkající se elektronických informačních zdrojů a jejich profesionálního využívání ve vědě, výzkumu, vzdělávání a podnikání.

Zvaní přednášející

Jan Holmquist
Guldborgsund Public Library, Dánsko

Twitter Blogger

Jan Holmquist je asistentem ředitelky veřejné knihovny v Guldborgsund v Dánsku. Je členem organizace Library Advocacy Lab, jejímž cílem je zvýšit povědomí o veřejných knihovnách Evropské unie. Je rovněž mezinárodním řečníkem a konzultantem a účastnil se několika celosvětových projektů, např. vzdělávacího projektu 23 Mobile Things nebo crowdfundingového Buy India a Library.

Jan věří tomu, že knihovny by měly ve společnosti fungovat jako vzdělávací centra a podporovat vzdělávání na všech úrovních. Ty nejlepší pak čerpají inspiraci po celém světě a tuto inspiraci umí předat i na své lokální úrovni.

V současné době Jan pracuje na výzkumu a vývoji knihovnických strategií jak v Guldborgsund, tak v rámci svého magisterského studia na Copenhagen Business School. Je jedním z předsedajících Internet Librarian International conference. V roce 2014 byl zařazen mezi Library Journal Movers and Shakers.

Marydee Ojala
Online Searcher Magazine, Spojené státy americké

Twitter

Marydee Ojala je editorkou časopisu Online Searcher a známou autorkou se zaměřením na řešeršní problematiku. Navrhuje programy mezinárodních konferencí z oblasti knihovnictví a informačních technologií.

Díky zkušenostem z firemních, akademických i veřejných knihoven získala široký rozhled a pochopení pro problémy současného informačního profesionála. Učila na třech knihovnických školách, zkušenost nezávislé výzkumné pracovnice a majitelky rešeršní společnosti jí přinesla praktické znalosti online vyhledávacích nástrojů. Jako dlouholetá pozorovatelka světového informačního průmyslu věří ve význam knihoven a knihovníků a jejich vliv na pozitivní změnu.

Je aktivní členkou Special Libraries Association (SLA), International Federation of Library Associations and Institutions (IFLA) a Association of Independent Information Professionals (AIIP). Získala bakalářský titul na Brown University a magisterský titul na University of Pittsburgh.

Call for Papers

Máte volný květen?

Pojďte přednášet!

Organizátoři

Hlavní sponzor

Mediální partneři