13. Konference o profesionálních informačních zdrojích


Časté otázky - přednášející

  • Je možné aby sme na konferenciu prišli aj dvaja s jedným príspevkom?
Ano, konference se samozřejmě mohou účastnit i spoluautoři, účast na konferenci má však vždy zdarma pouze 1. autor, další spoluautoři se přihlašují přes standardní přihlášku za standardní vložné.

  • Napísali ste mi, ze ako prednášatelka mám účast na konferencii zdarma. Zabezpečíte mi aj ubytovanie?
Ubytování pro slovenské účastníky (členy SAK/SKK) zajišťujeme v hotelu Vltava v Hostivaři, ubytování si však přednášející hradí sami. V přihlášce prosím označte, na které dny máte o ubytování zájem, obratem obdržíte e-mailem Výzvu k úhradě.

  • Aký je rokovací jazyk a v akom jazyku sa maju poslat príspevky?
Oficiálními jazyky na konferenci jsou čeština, slovenština a angličtina. V obou posluchárnách je zajištěno simultánní tlumočení z/do angličtiny. Příspěvky lze odevzdávat v češtině, slovenštině nebo angličtině.

  • Pokud má příspěvek spoluautora, má rovněž podepsat smlouvu?
Ne, smlouvu podepisuje vždy pouze 1. autor, který zodpovídá za vypořádání (finanční, autorská práva, ap.) s případnými spoluautory.

  • Pokud budu dávat do plného textu obrázky - kam je mám zařadit? Do textu nebo jako přílohu?
Záleží pouze na Vás, doporučujeme ale zařazení obrázků přímo do textu.

  • Připravuji příspěvek na Inforum, existují nějaké pokyny autorům, jak má písemná podoba příspěvku vypadat?
Ano, příspěvek, prosím, připravte podle pokynů pro autory příspěvků (připravujeme).

  • Potřeboval bych upřesnit, na jak dlouhou prezentaci se mohu připravit?
Přednášející mají standardně 15 minut na vlastní prezentaci a 5-10 minut na dotazy a diskusi k příspěvku. Přesný harmonogram sekce a další důležité informace Vám nejpozději týden před konferencí zašle předseda sekce.

  • Mám dotaz ohledně Smlouvy o dílo, zejména ohledně 2/2.1.c) Předpokládám, že nemohu, podepíši-li tuto smlouvu, zpřístupnit svůj článek, např. na svoji webovou stránku.
Zveřejnit příspěvky je možné po ukončení konference, autor je však v takovém případě povinen uvést, že tento příspěvek byl uveřejněn ve sborníku na www stránkách konference INFORUM 2007.

  • Bude pro přednášejícího možnost využít při prezentaci Internet?
Ano, obě posluchárny nabízejí připojení na Internet z přednáškového PC.

  • Máme příspěvek ve sborníku, rád bych se zeptal, jaké jsou údaje pro jeho citaci?
Letošní sborník naleznete po ukončení konference na adrese https://www.inforum.cz/archiv/inforum2007/sbornik/ (připravujeme).
Citační údaje: INFORUM 2007: 13. ročník konference o profesionálních informačních zdrojích, Praha 22.-24. května 2007 [online]. Praha: Albertina icome Praha, 2007. Dostupný z WWW: https://www.inforum.cz/archiv/inforum2007/sbornik/. ISSN 1801-2213.