Aktuální novinky

 • Vyhodnocení ankety a výherci

  Děkujeme všem, kteří nám zaslali odpovědi na anketu k letošní konferenci. Výsledky ankety jsou zveřejněny ke stažení spolu se seznamem 10 vylosovaných výherců.

 • INFORUM 2011

  Příští konference INFORUM 2011 se uskuteční v Praze, v termínu 24.-26. května 2011.

 • Online zpravodajství

  Časopis IKAROS a studentské radio LibRa připravily aktuální online zpravodajství z konference a doprovodných workshopů, které je ke shlédnutí na webových stránkách Ikaros a k poslechu na stránkách LibRa. Tento projekt je finančně podpořen firmou AiP.

Zvaní přednášející

 • Guido F. Herrmann

  Guido F. Herrmann

  Thieme Publishers, Německo

  Guido F. Herrmann pracuje deset let ve vydavatelské oblasti a v současnosti působí jako ředitel Thieme Publishers. Od roku 2008 je členem STM Copyright Committee of the International Association of STM Publishers. Od roku 2005 předseda Scientific Advisory Board of the Fachinformati­onszentrum Karlsruhe. Je rovněž členem Scientific Advisory Board of the Technische Informationsbi­bliothek Hannover. Získal doktorát v chemii a MBA.

 • Chris Sherman

  Chris Sherman

  SearchEngineLand.com, Searchwise, USA

  Chris Sherman je hlavním editorem SearchEngineLan­d.com a ředitelem konzultační společnosti Searchwise. S Danny Sullivanem spolupředsedá akcím pod společným názvem Search Marketing Expo.

  V minulosti patřil k hlavním přednášejícím na výročních konferencích Australian Library Association, the Association of Professional Researchers for Advancement aj.

  Chris má 25letou zkušenost s vývojem multimediálních a internetových aplikací. Webovými vyhledávači se zabývá od roku 1994. Napsal několik knih včetně „Google Power: Unleash the Full Power of Google“, „The Invisible Web: Uncovering Information Sources Search Engines Can't See“ (společně s Gary Pricem). Je rovněž členem Web Search University. Nedávno byl uveden do Síně slávy Internet Librarian.

  Chris získal magisterský titul na Stanford University a bakalářský na University of California-San Diego.

 • Christopher Warnock

  Christopher Warnock

  ebrary, USA

  Předtím, než se stal spoluzakladadatelem společnosti ebrary, kde dnes zastává funkci výkonného ředitele, Christopher Warnock působil na Stanford University jako konzultant v oblasti implementace metod elektronické distribuce publikací v rámci akademických vydavatelství. Zabýval se rovněž výzkumem financovaným firmou Octavo, který byl zaměřen na digitalizaci rukopisů a dalších historicky cenných dokumentů. V letech 1991 až 1996 pracoval ve společnosti Adobe Systems jako systémový inženýr, projektový manažer a marketingový manažer pro Adobe Acrobat. Christopher získal bakalářský titul ve filozofii na University of Utah.

 • Sheila Webber

  Sheila Webber

  University of Sheffield, Velká Británie

  Sheila Webber je odbornou asistentkou na Katedře informačních studií University of Sheffield ve Velké Británii. Předtím působila na University of Strathclyde v Glasgow, kde byla správkyní populární webové stránky Business Information Sources on the Internet, a stála v čele Business Information Service v British Library.

  K jejím hlavním profesním zájmům patří informační gramotnost, virtuální komunikace a Second Life. Působí rovněž jako ředitelka Centre for Information Literacy Research. Na toto téma pravidelně publikuje svém blogu na http://information-literacy.blogspot.com/.

  Sheila je členkou Chartered Institute of Library and Information Professionals, Centre for Inquiry Based Learning in the Arts and Social Sciences a členkou výboru IFLA Information Literacy Section. V roce 1999 byla jmenována časopisem Information World Review „Information Professional of the Year“.

Organizátoři

 • Albertina icome Praha VŠE

Hlavní sponzor

 • Springer

Mediální a technologičtí partneři

 • Český rozhlas - Leonardo
 • Ikaros
 • INCAD
 • LibRa

INFORUM na Facebooku

 • Facebook logo