Aktuální novinky

Vyhodnocení ankety

Děkujeme všem, kteří nám zaslali odpovědi na letošní anketu. Výsledky jsou zveřejněny ke stažení spolu se seznamem 10 vylosovaných výherců.

INFORUM 2012

Konference INFORUM 2012 se uskuteční v Praze na Vysoké škole ekonomické, v termínu 22.-24. května 2012.

Sborník z konference

Sborník z konference INFORUM 2011 je nyní dostupný online.


Zvaní přednášející

 • Jane Burke

  Jane Burke

  ProQuest, Spojené státy americké

  Jane Burke je viceprezidentkou společnosti ProQuest pro strategické plánování. V této pozici má na starosti vývoj nových produktů a služeb v ProQuestu a Serials Solutions. Jane nastoupila do ProQuestu v červnu 2005 jako viceprezidentka a generální ředitelka Serials Solutions. Předtím působila v Cook Memorial Library v Libertyville (stát Illinois) a následně jako prezidentka ve společnostech Endeavor Information Systems, kterou spoluzaložila, a NOTIS, které podnikaly v oblasti automatizovaných knihovnických systémů. Jane absolvovala magisterské studium v oborech Library Science (na Dominican University) a Management (Northwestern University). Je členkou správních rad Northwestern University Library a Graduate School of Library and Information Science na Dominican University. Jane je nositelkou řady ocenění včetně UIC Chicago Area Entrepreneurship Hall of Fame Award.

 • George Machovec

  George Machovec

  Colorado Alliance of Research Libraries, Spojené státy americké

  Pan Machovec je od roku 1993 náměstkem ředitele v Colorado Alliance of Research Libraries. Mezi roky 1987 a 1993 působil jako vedoucí systémové integrace na Arizona State University, kde dříve (1977–1986) zastával pozici referenčního knihovníka a správce fondu pro Solar Energy. V současnosti zároveň pracuje jako vedoucí redaktor The Charleston Advisor, jenž poskytuje hloubkové posudky v oblasti produktů a služeb pro knihovníky a monitoruje trendy na trhu s informacemi. G. Machovec je autorem mnoha článků, příspěvků a monografií o tématu digitálních knihoven. Během posledních deseti let se mimo jiné angažoval v procesu rozšiřování regionálních souborných katalogů a na poli vývoje managementu elektronických zdrojů a linkovacích nástrojů Gold Rush. Dále se zapojil se do projektů digitálních repozitářů a konsorciální akvizice elektronických zdrojů.

 • Roland Renner

  Roland Renner

  Microsoft, Německo

  Roland Renner je v současné době odpovědný za oblast Digital Marketing Platform Group pro střední a východní Evropu ve společnosti Microsoft. Předtím vedl Channel and Alliance Business pro jižní, střední a východní Evropu ve společnosti FAST Search & Transfer a zaujímal pozici ve vyšším managementu společnosti Saba Software GmbH vyvíjející software v oblasti řízení lidských zdrojů. Působí 11 let na trhu softwarových produktů, především ve střední a východní Evropě. V roce 1998 absolvoval obor Business Administration na Pforzheim University of Applied Science. Je ženatý a má dva syny.

 • Jiří Trávníček

  Jiří Trávníček

  Akademie věd České republiky - Ústav pro českou literaturu, Brno

  Prof. PhDr. Jiří Trávníček, M. A. (nar. 1960) absolvoval v roce 1984 obor bohemistika – historie na Filozofické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (dnes Masarykova univerzita), poté studoval na School of Slavonic and East Europen Studies – University of London (1991–1992). K oblastem jeho odborného zájmu patří moderní česká a středoevropská literatura, interpretace a hermeneutika, výzkumy čtenářů a čtení, též ediční činnost a literární kritika. V současné době pracuje v Ústavu pro českou literaturu Akademie věd České republiky a přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Autor nebo spoluautor sedmi knih (např. Poezie poslední možnosti, 1996, Příběh je mrtev?, 2003, Čteme? Obyvatelé České republiky a jejich vztah ke knize, 2008).

Organizátoři

 • Albertina icome Praha
 • VŠE

Hlavní sponzor

 • Albertina icome Praha a Albertina icome Bratislava

Mediální a technologičtí partneři

 • Ikaros
 • INCAD
 • LibRa
 • PIKS TV

INFORUM na Facebooku

 • Facebook logo